contact us

İstanbul - Türkiye

New York - ABD

Fast

Impeccable

High-quality

Destek

0 (532) 111 87 26 (Mobil Santral)
0 (212) 220 43 03 (İstanbul Merkez)
info@dijitaltercume.com

Dedicated To Your Company

You may choose from our translators whom you have previously worked with to assign the desired translation projects to them. If it’s your first translation project with us, we either offer you the opportunity to choose the translator based on the information we provide about our translators working in the related language pair, or we will assign the translator that we think is best suited to your project. Thanks to the custom terminology given to our project translators, all of your future translations will be consistent in terms of language use and content, and your projects will be the top priority of the selected translators.

Testimonials

Dijital Tercüme is a customer-oriented company, seeing individuals and corporations as its business partners instead of just customers. While working together, we were very impressed by their sensitivity on meeting our demands. 

Thanks for the attentive script translation and meticulous localization performance
They provide economical pricing, fast delivery, appropriate terminology and high-quality translations just as we would expect from a translation company. Their most advantageous service is the free courier. 
Çevirinizin kontrolünü yaptık ve belirtmeliyiz ki çok etkilendik! İlk çeviride bile harika bir iş çıkartmışsınız, bizden birisi çevirmiş gibi hissettim, çok teşekkürler. Son bir bakmamıza bile gerek yok, direkt basıma geçebiliriz. Bundan sonraki işlerimizde de sizinle çalışmayı çok isterim.
Almış olduğumuz hizmetlerden oldukça memnunuz. Çeviriler tam zamanında, eksiksiz ve çok düzenli bir şekilde tarafımıza iletiliyor. Her zaman bu şekilde çalışmak istiyoruz kendileriyle.
Müşteri görüşleri her sayfa yenilenmesinde rastlantısal olarak seçilmektedir.