contact us

İstanbul - Türkiye

New York - ABD

Fast

Impeccable

High-quality

Destek

0 (532) 111 87 26 (Mobil Santral)
0 (212) 220 43 03 (İstanbul Merkez)
info@dijitaltercume.com

Confidentiality

We offer full confidentiality in all our projects. According to our International Translation Certificate EN 15038, in all the projects we deliver, we adopt confidentiality as a principle and guarantee this with agreements involving heavy sanctions. We have non-disclosure agreements with sanctions with all of our translator teams. All confidentiality and sales agreements of Dijital Tercüme are open to public. In addition to having such agreements with the customers, Dijital Tercüme undertakes to satisfy these conditions, ensuring your safety and therefore avoiding "unexpected surprises”.

Testimonials

Çevirinizin kontrolünü yaptık ve belirtmeliyiz ki çok etkilendik! İlk çeviride bile harika bir iş çıkartmışsınız, bizden birisi çevirmiş gibi hissettim, çok teşekkürler. Son bir bakmamıza bile gerek yok, direkt basıma geçebiliriz. Bundan sonraki işlerimizde de sizinle çalışmayı çok isterim.
Dijital Tercüme'nin sağlamış olduğu çeviri hizmeti gerek zaman, gerekse kalite açısından beklentilerimizi tamamı ile karşılamaktadır. Ayrıca firma sıkışık teslim zamanlarına ve acil gelişen konulardaki değişken taleplerimize çok hızlı olarak uyum sağlayabilmekte, bu koşullara rağmen teslim zamanlarına sadık kalabilmektedir. Farklı konularda (eğitim, teknik doküman, kampanya metinleri vb.) yeterli teknik bilgiye sahiptir. Firmanın hizmet hızı doküman ayrıntı ve yoğunluğumuza rağmen beklentimizi karşılamıştır.
We always want the best and highest-quality service from a translation company. After seeing all the services you offered, we have decided to continue working with you. Thank you. 

Dijital Tercüme is a customer-oriented company, seeing individuals and corporations as its business partners instead of just customers. While working together, we were very impressed by their sensitivity on meeting our demands. 

They translated a difficult document on biology and chemistry into 16 different languages, without disrupting any images and schemes. Congratulations.
Müşteri görüşleri her sayfa yenilenmesinde rastlantısal olarak seçilmektedir.