contact us

İstanbul - Türkiye

New York - ABD

Fast

Impeccable

High-quality

Destek

0 (532) 111 87 26 (Mobil Santral)
0 (212) 220 43 03 (İstanbul Merkez)
info@dijitaltercume.com

Linguistic Consistency

We offer express translation services with our notary-certified, experienced, and expert translators when urgent projects are at stake. During office hours, the translation of the documents up to one full page is carried out by our in-office translators. If it is not possible to finish the project within the time limit, a second procedure is followed. As soon as we receive the document, our administrative manager coordinates and assigns our translators on the urgent translation team, who have at least 5 years of experience, based on their knowledge of the area and their translation speed. After the team starts the translation project, they use a mutual terminology, and then finish your urgent projects as fast as possible with a consistent language.

Testimonials

Satın aldığımız hizmet kalite, fiyat, zamanında teslimat açısından beklentilerimizi tam olarak karşılıyor!
Çevirinizin kontrolünü yaptık ve belirtmeliyiz ki çok etkilendik! İlk çeviride bile harika bir iş çıkartmışsınız, bizden birisi çevirmiş gibi hissettim, çok teşekkürler. Son bir bakmamıza bile gerek yok, direkt basıma geçebiliriz. Bundan sonraki işlerimizde de sizinle çalışmayı çok isterim.
Thank you for your special interest and detailed e-catalog

Dijital Tercüme is a customer-oriented company, seeing individuals and corporations as its business partners instead of just customers. While working together, we were very impressed by their sensitivity on meeting our demands. 

Almış olduğumuz hizmetlerden oldukça memnunuz. Çeviriler tam zamanında, eksiksiz ve çok düzenli bir şekilde tarafımıza iletiliyor. Her zaman bu şekilde çalışmak istiyoruz kendileriyle.
Müşteri görüşleri her sayfa yenilenmesinde rastlantısal olarak seçilmektedir.